Ze is helemaal terug. Shari Bossuyt heeft de GP Wallonie bij de vrouwen gewonnen. Op de Citadel van Namen was Bossuyt de snelste van een kleine kopgroep. Voor Bossuyt is het haar eerste zege sinds haar dopingschorsing.

Sinds midden juni is Shari Bossuyt opnieuw renster na een dopingschorsing van twee jaar. De renster maakte haar rentree bij AG Insurance - Soudal en deed dat meteen met een paar sterke resultaten.
Zo werd ze onder meer 5e op het BK, 2 keer 6e in de Tour en afgelopen weekend werd ze 4e in de GP van Stuttgart.
Maar de kers op de taart, die ontbrak dus nog. Tot vandaag. In de GP Wallonie glipte ze op de Citadel van Namen mee met een klein groepje en eenmaal boven droogde ze de tegenstand helemaal af.
De 25-jarige Bossuyt sprintte naar de winst voor Karlijn Swinkels en Elisa Balsamo. Voor Bossuyt is het ook haar eerste overwinning in een rit in lijn ooit. Haar enige andere succes boekte ze in een tijdrit in 2021.

Shari Bossuyt : "De Citadel is een heel lastige klim. Wie nog de meeste power heeft, wint."

"Ik was eerst niet mee met de aanval van Lippert en ben op mijn eigen tempo teruggekeerd", vertelt Bossuyt over de finale.

"Ik moest even bekomen van die inspanning, maar daar was dan al de sprint. Het is een heel lastige klim op de Citadel. Wie nog de meeste power heeft, wint."

Bossuyt draait met deze zege een zwarte bladzijde definitief om. "Ik kan een moeilijke periode eindelijk heel mooi afsluiten."

Bron : Sporza
Foto: TRW Organisation 

17/09/2025